Niçin Akademist Özel?

Neden Akademist Özel Butik Dershane?

Sayın Veliler ve Sevgili öğrenciler, butik dershaneler kitle dershanelere göre öğretimi bireyselleştirerek sizlere sunmaktadır. Başarının yakalanabilmesi için her öğrenciyle bireysel ilgilenmek, öğrencinin eksik olduğu konularını tespit edip eksiklerini özel derslerle gidermek, öğrenciye özel Koçluk ve Takip sistemi uygulamak gerekir. Başarı, sadece proje ve derecelik öğrencilerle ilgilenip diğer öğrencilerin ikinci plana atılması ile gerçekleşemez. Bu tür başarılar sadece reklamlık başarılar haline gelir. Butik dershaneler bireyselliği ön plana çıkartır.

Akademist Butik Dershane olarak biz;

* Öğretimi bireyselleştirerek her öğrenciye “ben özelim” hissini yaşatırız.

* 7-8 kişilik modern ve teknolojik sınıflarda özel ders havasında  dersler yapılır.

* Her öğretmenimize eğitim koçluğu bakımından en fazla 6-8 öğrenci koçluğunu vererek öğrencinin en iyi şekilde takip edilmesini sağlarız.

* Periyodik olarak 2 haftada bir yapılan Konu Tarama Testleri (KTT) ile öğrencinin yanlışları ve eksikleri eğitim koçu ile tespit edilip ilgili öğretmenlere       yönlendirilerek eksikler kapatılır.

* Rehberlik sistemimizle öğrencinin gelişimini en iyi şekilde takip eder, kaygılarını azaltarak daha iyi motive olmasını sağlarız.

* Öğrencilerin eksiklerini en kısa zamanda tespit eder ve özel derslerle telafi ederiz.

* Çoklu Düşünce Teknikleri ile öğrencinin hem zamanını hem de kapasitesini en verimli bir şekilde kullanabilmesine yardımcı oluruz.

* Verdiğimiz sözü tutar, tutamayacağımız sözleri vermeyiz….. 

Öğretime kayıt yapıldıktan itibaren işleyişimiz ve felsefemiz şu şekilde olacaktır;

Dershanemize kayıt olan öğrenciye   hemen bir eğitim koçu atanır. Eğitim koçu aileyi arayarak tanışır ve bundan sonra en fazla her iki haftada bir aile ile iletişim kurar. Eğitim koçu öğrencisine haftalık ders çalışma programı verir ve bunu takip eder. Öğrenciler dershane süresi boyunca kurum dışına çıkartılmaz. Derse geç gelen veya herhangi bir derse girmeyen öğrenci mesajla ya da aranarak ailesine bilgi verilir. Her dersin sonunda öğretmenleri tarafından öğrenciye ödev verilir ve bir diğer ders bu ödevler kontrol edilir. Ödevini yapmayan öğrenci ödevini bitirene kadar dershanede Kafes programında kalmak zorundadır. Her konu bitiminde 2 haftada bir konu tarama testleri uygulanır(KTT). Bu sınavda %50 altında başarı gösteren öğrenciler o konu ile ilgili mecburi bire bir derse alınır. %75 altında başarı gösteren öğrencilere ek çalışmalar ve ödevlendirmeler yapılır. Bunun haricindeki öğrenciler mecburi olmadan kendi isteklerine göre bire bir alabilirler veya ek çalışmalara katılabilirler. Her ayın sonunda performansın değerlendirildiği aylık karne verilir. Bir yılda yaklaşık 30 adet YGS, 30 adet LYS, 25 adet SBS deneme sınavı uygulanır. 

Paylaş!

Niçin Akademist Özel? Subscribe to our RSS feed. Tweet this! Share on Facebook

Comments are closed

7x10